Dowiedz się, w jaki sposób zamontować basen ogrodowy?

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Kiedy w upalny dzień wracasz do domu, to nie marzysz o niczym więcej niż chłodna kąpiel. Nie musisz wtedy się szykować na miejski basen! Jeżeli posiadasz duży ogród, to możesz zakupić nadmuchiwany bądź stelażowy basen i postawić go w wolnym miejscu. Na pewno twoja rodzina bardzo się z niego ucieszy. W sklepie do wyboru jest mnóstwo różnych basenów, które uzależnione są od wielkości, ceny i wyglądu!

Jakie podłoże jest odpowiednie przy basenie?

Jeżeli wytypowałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeżeli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś sumiennie sprawdzić, czy we wskazanym miejscu nie zalegają żadne kamienie bądź śmieci, które nieoczekiwanie mogą przebić dno basenu. Aby poza tym zabezpieczyć kąpielisko, należałoby nabyć właściwą matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Z pewnością nie chcesz również, aby do basenu wpadała przesadna ilość owadów oraz traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć stosowną pokrywę, którą założysz, kiedy nie będziesz mieć ochoty na kąpiele. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda prędzej się ogrzeje.

Jaki basen będzie odpowiedni?

Jest to kłopot wielu osób, które zastanawiają się nad kupnem większego basenu do ogrodu. Te przenośne są w szczególności o wiele tańsze, bo ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bez wątpienia będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd oraz wszystkie dodatkowe sprzęty, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu czy też drabinka (jeśli nie ma jej w komplecie). Baseny wbudowane w ziemie w szeregu przypadków wymagają pozwolenia na budowę, której cena waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego niezbędne jest jego systematyczne sprzątanie oraz filtracja wody. Koszty utrzymania basenu całorocznego to nawet 2000 zł. Zanim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zapoznaj się z dostępnymi ofertami oraz zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by na pewno okazał się wart swojej ceny.

Basen ogrodowy – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Wiadomo, że basen w ogrodzie to nie morze, czy chociażby jezioro, jednak mimo wszystko należy pamiętać o bezpieczeństwie. Kiedy korzystają z niego dzieci, konieczna jest drabinka do wspinania oraz odpoczynku. Jeśli jest głęboki, powinien być nadzór chociaż jednego z rodziców. W przypadku mniejszego basenu istotne jest podłączenie filtra.

Informacje
Oceń Artykuł
0Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj Komentarz