O czym pamiętać przy zakupie nowej pralki?

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Nasze ubrania i wszelkie materiały, których używamy, brudzą się i trzeba je wyprać. Kiedy w domu są dzieci, pierze się niemal na okrągło. Dobra pralka świetnie czyści, a również dba o zachowanie jakości ubrań, firanek czy pościeli. Bez dwóch zdań oszczędza nasz czas i ułatwia codzienność. Jest obecnie jednym z podstawowych urządzeń w domu. O jej wyborze decyduje wiele czynników, modeli jest ogromna liczba, co z pewnością ułatwi zakup dostosowany do indywidualnych preferencji.

Kiedy najlepiej sprawdzi się pralka ładowana od przodu? 

Nowoczesna, najbardziej powszechna pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona dużo zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest niezwykle prosty, obsługa także. Pralka tego typu może posiadać dużo funkcji oraz programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary i przestrzeń robocza na górnej powierzchni. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo typów takich pralek: pod zabudowę lub wolnostojące, o normalnych gabarytach, slim – czyli o mniejszej głębokości, idealna do mniejszych pomieszczeń oraz big, czyli o większej niż standardowa pojemności, nawet do parunastu kilogramów wsadu. Dla pewności: pralka o standardowym rozmiarze ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości oraz 60 cm szerokości. Tego typu pralki mają jednak swoje wymagania – powinny być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach bądź łazienkach.

Mało miejsca w mieszkaniu — wybierz pralkę pakowaną od góry

Tam, gdzie nie da się zamontować standardowej pralki oraz na przykład nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek od frontu, najlepiej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną z góry. Posiada ona mniejszą szerokość, jednak dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony niż w tych standardowych. Niemniej takie pralki mogą mieć takie same lub analogiczne programy, co ich większe odpowiedniki.

Kiedy przyda się pralka z opcją suszenia?

Pralkosuszarki to inny poziom luksusu. W jednym urządzeniu da się skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyjęciu z bębna! Do wyboru są różnorodne formy suszenia, w tym poprzez ogrzewanie lub z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeśli nie ma możliwości do postawienia wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej wybrać pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Idealna w podróż — pralka turystyczna

Niewielka, przenośna oraz ułatwiająca funkcjonowanie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, gdyż zawiera w sobie dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Należy pamiętać, że różnią się one wielkością wsadu. Takie urządzenie możesz wykorzystać przykładowo na urlopie, na działce ewentualnie w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z różnych względów nie możesz albo nie chcesz postawić standardowej pralki.

Kiedy warto wybrać pralkę wirnikową? A kiedy wirówkę?

Pralki wirnikowe to absolutnie nie relikt przeszłości, który możemy podziwiać w muzeum staroci. Realnie sprawdzają się w wielu sytuacjach, takich jak wypad ze znajomymi na działkę, czy do domku letniskowego. Docenią je również właściciele popularnych kamperów. Gdziekolwiek się nie znajdziemy, możemy z powodzeniem użyć pralki wirnikowej, bez konieczności szukania pralni publicznej. Jedynym mankamentem tych urządzeń jest ich niemożność odprowadzenia wody. Jeżeli jest to dla kogoś przeszkodą, wystarczy wyposażyć się w wirówkę, która odprowadzi wodę z prania i problem z głowy.

Informacje
Oceń Artykuł
1Komentarze
reginalis
Regina Lis

Takie sprzęty powinny być na lata, a ja w ciągu jednego roku naprawiałam pralkę pięć razy.

  • 0 0
Dodaj Komentarz