Sprawdzone sposoby na udekorowanie pustych ścian.

Ocena
0.00
/
Głosów:0
Oceń

Puste i czyste ściany w nowym lokum są niewątpliwie zaletą. Dają bowiem możliwość stworzenia własnego, niepowtarzalnego klimatu od zera. Każdy ma swoje gusta i przedmioty, które stanowią dla niego wartość lub takie, które z przyjemnością wykorzysta jako ozdoby w swojej prywatnej przestrzeni. A na ścianach można powiesić naprawdę wiele lub pomalować je w najbardziej ekstrawagancki sposób. Wszystko jest możliwe, wystarczy mieć dobry pomysł.

Jakie są sprawdzone sposoby na dekoracje wnętrz? 

Zaczynamy od ogólnej charakterystyki naszego domu. W jakim stylu wyposażyliśmy dom, co uwielbiamy, czego nie lubimy, jakie są nasze pasje oraz co chcielibyśmy oglądać codziennie na naszych ścianach. Nie warto się przejmować, że coś się nie uda, bowiem zawsze można to zmienić, najczęściej wprowadzając drobne modyfikacje. Jeśli mimo dobrych chęci nie mamy kompletnie żadnego pomysłu jak upiększyć nasze wnętrze, poszukajmy inspiracji w Internecie, w branżowych gazetach, w programach telewizyjnych o zagospodarowaniu mieszkania, a jeżeli to nic nie pomoże, zasięgnijmy porady u specjalisty zajmującego się aranżacją wnętrz.

Jak udekorować ściany w stylu skandynawskim?

W zależności od tego, czy jesteśmy minimalistami, czy kolekcjonerami wszelakich drobiazgów, musimy mieć określoną wizję, jak ma wyglądać udekorowana ściana, np. w salonie. Istnieje na to niezwykle dużo sposobów. Zaczynając od najprostszego – możemy powiesić na ścianach obrazki, w ramach lub bez. Mogą to być różnorakiego rodzaju pejzaże, rodzinne fotografie lub nowoczesne plakaty. W tym miejscu warto zatrzymać się przy zdjęciach rodzinnych, ponieważ można je wyeksponować w naprawdę ciekawy oraz niekonwencjonalny sposób. Możemy je zawiesić w harmonijnym szyku bądź postawić na dowolność albo zgrupować ze sobą zdjęcia w przeróżny sposób, na przykład na jednej ścianie zdjęcia ślubne, a na innej pamiątki ze wspólnej wędrówki.

Alternatywą może być także wydzielony na ścianie kawałek, który pokryjemy tapetą o interesującym wzorze, a następnie obramujemy ozdobną listwą, stwarzając swego rodzaju obraz. Można także sporządzić kilka takich „obrazów” obok siebie, nadając w ten sposób przestrzeni współczesnego oraz wyrazistego charakteru. Kiedy nasze mieszkanie nie należy do największych, bardzo prostym trikiem na jego optyczne powiększenie jest powieszenie na ścianie luster.

Jak optycznie powiększyć przestrzeń w pomieszczeniu? 

Mogą one różnić się od siebie kształtem, a nawet stylem, efekt będzie niesłychanie korzystny. Czasami możemy zamienić nudne i pozbawione wyrazu obrazy na atrakcyjne grafiki, z fascynującymi nadrukami. Eleganckie będą czarno-białe plakaty, ale również te, o głębokim nasyceniu barw. Zupełnie naturalnie wyglądają też gotowe obrazki, powieszone obok siebie na ścianie, jakie bez kłopotu odnajdziesz w sklepach online.

Odkrywczym, ale w gruncie rzeczy odświeżonym pomysłem z ubiegłych lat, jest wieszanie tzw. makram z roślinami na ścianie, czyli splecionych w atrakcyjny wzór sznurków, tworzących swego rodzaju kosz dla rośliny. Jest to atrakcyjna alternatywa dla zwykłych doniczek, która ładnie ozdabia ściany. Jeśli dużo podróżujesz, możesz zastanowić się nad kupnem drewnianej mapy świata, która świetnie prezentuje się na pustej ścianie. Nietypowa ozdoba może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale także być swego rodzaju ścianą wspomnień, na której zaznaczysz miejsca, które już odwiedziłeś. Możesz do tego zastosować specjalne pinezki bądź od poszczególnego państwa poprowadzić sznureczki, na których zakończeniu powiesisz zdjęcie z wędrówki.

Czy mamy jakieś ograniczenia odnośnie wystroju wnętrz?

Ograniczeń w tworzeniu klimatycznego, przytulnego miejsca, w którym będziemy się wspaniale czuć, nie ma. Sami decydujemy, co będzie nas otaczać, na jakie dekoracje i dodatki się zdecydujemy. Nasza przestrzeń jest naszą oazą i przystanią, zawsze powinno być nam w niej komfortowo i powinniśmy czuć, że jest tylko nasza. Dzisiaj, w związku z ogromną dostępnością niezliczonej liczby akcesoriów, farb i ozdób, kreatywność nie ma żadnych granic.

Tagi Artykułu
Informacje
Oceń Artykuł
1Komentarze
wiola1995
Wiola Adamska

Kiedyś tyle nie było do wyboru a dziś? Można oszaleć.

  • 0 0
Dodaj Komentarz